Іспанія для українців: програма для біженців, адаптація та працевлаштування

Іспанія для українців доволі приваблива, бо продовжує створювати комфортні умови та приймати біженців. Тимчасовий захист триватиме до 4 березня 2025 року. Щоб скористатися ним, необхідно знати, як він діє, та ознайомитися з нюансами реєстрації у програмі. Це допоможе швидко пройти процес адаптації та працевлаштуватися. Процеси реалізовані не так, як в Україні, тому можуть викликати серйозні труднощі у приїжджих. Розглянемо нюанси та допоможемо вам підготуватися до змін у житті.

Правила в’їзду до Іспанії для українців

В’їзд до Іспанії для українців максимально спрощений. Для цього знадобиться закордонний паспорт. Важлива деталь — він має бути біометричним. Якщо ви в’їхали з документом за терміном дії, що закінчився, це не проблема. Послуги з продовження надають у дипломатичній установі. Звернутися можна до будь-якої найближчої.

Дітям необхідне свідоцтво про народження. Після в’їзду на територію держави в найближчій консульській установі внесіть дані про дитину до закордонного паспорта. З правилами перетину кордону дитиною без батьків ознайомтесь у нашій статті: Чи може дитина перетинати кордон без супроводу дорослого.

Переїзд до Іспанії для українців з домашніми тваринами можливий, але доведеться дотриматися деяких формальностей:

  • ідентифікація за допомогою мікрочіпа;
  • щеплення від сказу;
  • титрування антитіл не раніше, ніж через 30 днів після щеплення та за 3 місяці до поїздки;
  • отримання міжнародного сертифіката, що підтверджує щеплення.

Тварин віком до 7 місяців не дозволяється ввозити до Іспанії. Вимога виправдана необхідністю вакцинації та контролем поствакцинальних антитіл. Докладніше про правила ввезення тварин дізнайтесь у статті: Чи надається окреме місце тварині. Як бачимо, процес еміграції не обтяжений великою кількістю формальностей, тому доступний.

Як оформити статус тимчасового захисту в Іспанії

Попередньо встановлено перелік категорій громадян України, яким країна готова дати тимчасовий захист. До нього входять:

  • Особи, які проживали на території Іспанії до початку військових дій, тобто ті, хто з різних причин не може повернутися додому.
  • Ті, хто змушений був залишити Україну після початку війни.
  • Особи без громадянства, які офіційно проживають на території України, з документальним підтвердженням. До цієї групи належать і піддані третіх країн, які не можуть повернутися на батьківщину.

Питання, як оформити статус біженця в Іспанії, не зовсім актуальне, бо тут існує низка обмежень. Процес регулюється кількома конвенціями. Відповідно до них отримати статус біженця можна лише в першій безпечній країні, кордони якої були перетнуті. Оскільки авіасполучення закрите, доведеться добиратися автобусом, наприклад рейсом Львів-Барселона. Під цю вимогу підпадають лише держави-сусіди України. Іспанія територіально до них не належить.

Якщо громадянин все ж таки захоче оформити статус біженця, то буде депортований до держави, кордони якої були перетнуті спершу. Ця процедура є тривалою та займає до 6 місяців.

Програма тимчасового захисту є більш привабливою, і українець може вільно перебувати на території Євросоюзу. Діставшись автобусом Київ-Мадрид, зверніться до Центру прийому, допомоги та координації. Також подібні установи є в Аліканте та Малазі. Якщо немає можливості потрапити до цих міст, допомогу нададуть у будь-якому відділенні поліції.

Запис на прийом в Іспанії для українців проводиться за контактним номером (+34) 91 047 44 44. Він працює цілодобово, обслуговування українською та іспанською мовами. Для оформлення статусу тимчасового захисту знадобляться такі документи:

  • закордонний паспорт біометричного зразка;
  • офіційна адреса проживання в Іспанії.

Якщо переїхали разом із дитиною, надайте свідоцтво про народження. Після подання заявки українець отримує спеціальний документ та ідентифікаційний номер іноземця (NIE). Процедура розгляду триває до 24 годин. Рішення буде надіслане на вашу електронну адресу, також його видають у місцевому відділенні Національної поліції або в офісі у справах іноземців. Послуга безкоштовна.

Тимчасовий захист оформляється на рік. Потім його можна продовжити до трьох років. Для цього не доведеться звертатися до установи повторно, переоформлення відбувається автоматично.

Кому можуть відмовити у статусі тимчасового захисту

Випадки відмови у тимчасовому захисті в Іспанії для українців вкрай рідкісні. Влада може зважитися на такий крок лише при виявленні неблагонадійних елементів. Заявника обов’язково перевірять на судимість. Якщо вона була, у наданні захисту, найімовірніше, відмовлять. Після ретельної перевірки може виявитися, що певна особа становить загрозу національній безпеці держави. Здебільшого таким людям також відмовляють.

Програма для біженців з України в Іспанії

Українцям, які виїхали за кордон, насамперед необхідно зрозуміти, який захист їм буде надано. Хоча програма для біженців в Іспанії не включає отримання такого статусу, в будь-який час можна подати заявку на його оформлення. Тимчасовий захист передбачає організацію забезпечення негайного та колективного захисту. Ціль цієї програми — надати біженцям можливість користуватися своїми правами на території всього Євросоюзу. Вона включає:

  1. Отримання необхідної медичної допомоги.
  2. Можливість проживання у країні. Гарантія не надається, але надається право знайти житлову площу за своїми можливостями.
  3. Доступ до працевлаштування, яке заявник отримує після звернення щодо надання захисту.
  4. Соціальна допомога.
  5. Можливість продовжити навчання дітям і підліткам.

Врахуйте, що фінансова допомога для біженців, іще доступна в деяких країнах, в Іспанії припинилася у вересні 2023 року. Медичне обслуговування доступне залежно від потреб. Для отримання необхідна спеціальна медкарта(SIP), за нею зверніться до Центру первинної медичної допомоги. Потрібно буде подати документ, що посвідчує особу, наприклад закордонний паспорт України. Прийом здійснюється без попереднього запису. Отримання медичного документа — важлива вимога для подальшого життя в країні. Ця процедура не залежить від подання заявки на оформлення тимчасового захисту.

Плюси та мінуси життя в Іспанії

Високий рівень життя — одна з головних переваг. За цим показником країна входить до найбільш просунутих у Євросоюзі. Варто перерахувати й інші плюси життя в Іспанії:

  1. Культура. Країна посідає друге місце за кількістю міст, що належать до світової спадщини ЮНЕСКО.
  2. Захист довкілля. Передбачені та підтримуються екологічні стандарти, населення спонукають вести здоровий спосіб життя.
  3. Красива місцевість. Тут безліч пляжів, облаштованих за найвищим рівнем.
  4. Хороше співвідношення зарплати та прожиткового мінімуму. Середній заробіток становить приблизно 2260 євро, а прожитковий мінімум — 700.

Плануючи переїзд, варто врахувати деякі мінуси Іспанії. Насамперед, це мовний бар’єр, який не всім вдається подолати. Без знань і практики знайти роботу доволі складно. Сильна спека — ще один недолік, до якого потрібно звикнути. Взимку у житлових приміщеннях відсутнє опалення. Для обігріву використовують електричні обігрівачі, і витрати на споживання ресурсів досить високі. Але попри недоліки Іспанія залишається привабливою країною для українців.

Як знайти роботу

Тут не все так просто. Українці зі статусом тимчасового захисту набувають права на працевлаштування, але воно не гарантує наявність відповідних вакансій. Якщо замислюєтеся, як знайти роботу в Іспанії, насамперед станьте на облік на біржі праці. Також не зупиняйте самостійні пошуки для прискорення процесу.

Щоб знайти гідну роботу, потрібно добре знати мову та мати певні навички. Якщо у вас немає конкретної спеціальності, можна буде влаштуватися лише на місце з невисокою зарплатою, але цього вистачить, щоб забезпечити себе. Наступна мета — освоїти професію та знайти по ній роботу, щоб отримувати більше. Шукати вакансії можна на таких ресурсах:

  • Jooble;
  • LinkedIn;
  • Infojobs;
  • Indeed;
  • Turijobs.

Зазвичай тут достатньо гідних пропозицій. Можна шукати за своєю спеціальністю або звернути увагу на інші вакансії. Хороша підмога — групи у соціальних мережах. Роботодавці виставляють чимало цікавих пропозицій, а претенденти діляться досвідом. Повідомте місцевих сусідів і знайомих, що шукаєте роботу. Чим більше людей про це знатиме, тим краще.

У майбутньому відкриється можливість отримання ПНП, оскільки умови дуже гідні. Згодом реально претендувати на громадянство та облаштуватися в країні по-справжньому.

Найкращі міста для життя в Іспанії: куди поїхати українцю

Привабливою можна назвати всю країну. Але є також і переваги, що вже сформувалися. Якщо брати найукраїнськіше місто в Іспанії, то це, безперечно, столиця — Мадрид. Тут мешкають понад 20 тисяч співгромадян. Життя тут зручне, і висока вірогідність зустріти співвітчизників. Налагодити потрібні зв’язки та знайти роботу реальніше. Завдяки великій і зручній транспортній розв’язці без проблем можна потрапити до будь-якого іншого міста країни.

Великі українські діаспори також розташовані в таких місцях:

  • Малага — центр елітного відпочинку. Житло відрізняється продуманим, комфортним зонуванням і функціональністю.
  • Барселона — столиця Каталонії, яка славиться інвестиційним капіталом. Тут багато великих міжнародних навчальних закладів.
  • Аліканте — центр відпочинку для туристів. Весь бізнес сконцентрований на цій сфері, урбанізація є досить активною.

Рекомендуємо орієнтуватися на ці міста, якщо плануєте переїжджати. Причина такої щільності українців — комфортні умови для біженців в Іспанії та реальна можливість знайти роботу, що добре оплачується. Якщо хочете розглянути інші можливості, прочитайте статтю ТОП-Х найкращих країн для українців у 2024 році (тут буде посилання).

Як доїхати до Іспанії з України

Якщо ви шукаєте можливість швидко та зручно доїхати до Іспанії, відвідайте сайт Rubikon. Тут представлено безліч варіантів автобусних маршрутів. Заповніть просту форму замовлення, платіть водієві на місці. Автобуси проходять через багато українських міст, тому можна сісти у зручній локації. Поїздка рейсом Київ-Валенсія та іншими проходитиме у комфортабельному транспорті, в салоні з м’якими сидіннями та туалетом.Іспанія для українців досить приваблива завдяки продуманій програмі тимчасового захисту та позитивному ставленню до іноземців. Перед біженцями відкриваються можливості отримання ПНП, що вносить у життя відчуття стабільності.

Залишити відповідь

Ваш email не буде опубліковано на сайті.